Zatrzymaj się i przeczytaj
data publikacji: 29.08.2023
W pozytywnym uczeniu się działasz, przeżywasz emocje – pracuje całe Twoje ciało, nie tylko umysł. Stajesz się badaczem, poszukującym menedżerem.
I wreszcie, co ma wspólnego wizja, żółw i pozytywne działanie w uczeniu się?
data publikacji: 21.10.2022
W tym artykule przedstawię Ci dwa proste kroki do podniesienia efektywności Twojego uczenia się. Dowiesz się, jak uczyć się pozytywnie – nie doprowadzając się do łez, a ciesząc z sukcesów.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 22.07.2020
W dzisiejszym artykule skupię się na dwóch obszarch kształtowania odporności psychicznej: pozytywny obraz siebie oraz radzenie sobie ze stresem.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 02.09.2019
Przerwij rutynę, wykonaj standardowe czynności w zupełnie inny sposób – zaskocz swój mózg.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 02.09.2019
Zapraszamy do naszego wakacyjnego łamania głowy. Jeśli to pierwszy taki Twój trening z nami, poznaj zasady tego neuronowego aerobiku. W dzisiejszym ćwiczeniu zachęcamy do podjęcia próby pisania ręką przeciwną niż dominująca.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 02.09.2019
Zmień swoje przyzwyczajenia, zaskocz swój mózg i poznaj swoje najbliższe otoczenie zmysłami innymi niż wzrok.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 02.09.2019
Na co dzień większość z nas porusza się po świecie, używając wzroku za przewodnika. Mimo że w codziennym życiu rola powonienia zmniejsza się, to jednak zmysł ten pełni ważną rolę w procesie nauki. Wypróbuj sam!
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 07.08.2019
Jest to ćwiczenie uważności. Rozwijasz w ten sposób koncentrację uwagi i wyobraźnię, niezbędne w procesie zapamiętywania ważnych dla Ciebie treści.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 05.08.2019
Masz już pomysł na wakacje? Co planujesz zrobić tego lata? Będziesz pływać, bawić się, opalać, jeździć konno, surfować, grać na kompie, uprawiać sport, medytować? Wakacje to świetny okres, by przeżyć coś ciekawego, nauczyć się nowych rzeczy lub zebrać świetne wspomnienia.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 20.07.2019
O wzrokowcach i słuchowcach mówi się nieustannie. Natomiast kinestetycy wydają się najbardziej pomijaną grupą, jeżeli mowa o sposobie nabywania umiejętności. A przecież ruchliwi uczniowie również posiadają predyspozycje, które nauczyciel i rodzic z łatwością mogą wykorzystać w procesie nauczania.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 29.11.2018
Zapewne chcesz zapamiętać dużą ilość materiału. Uczysz się wierszy, definicji, czytasz teksty, lektury. Kilka razy powtarzasz to samo, żeby zapamiętać. A co powiedziałbyś na technikę, dzięki której zapamiętasz więcej i łatwiej wydobędziesz informacje ze swojego mózgu?
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 13.09.2018
Cześć. Jestem ciekawa, czego NAUCZYŁEŚ się podczas wakacji? Pewnie powiesz, że tylko bawiłeś się, byłeś na obozie, kąpałeś się w basenie, bawiłeś w piasku na plaży, podróżowałeś za granicą... Pomyśl, co tak naprawdę się wydarzyło?
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 01.03.2018
Zastanawiasz się, jak „wykorzystać” w trakcie nauki ruch i aktywność ciała Twojego dziecka?
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 02.11.2017
Nauka wiersza, zapamiętywanie dat, utrwalanie przypadków, pisownia „rz”, słówka angielskie, wzór na pole i obwód koła – nie musisz tego wkuwać bezmyślnie. Zacznij wykorzystywać skojarzenia, uruchom wyobraźnię, a zapamiętasz więcej i na dłużej.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 02.11.2017
Wiele mnemotechnik odnosi się do obrazu – dziś pokażę Ci, jak skutecznie zapamiętać słówka z języka angielskiego, zasady pisowni czy daty.
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 27.07.2017
Dziś, w dobie rewolucji medialnej i dominacji obrazu, refleksja nad wyobraźnią dziecka staje się konieczna i uzasadniona. Wyobraźnia to nie tylko zdolność do wyobrażania sobie czegoś, przewidywania i odtwarzania („chłopski rozum”). To DAR tworzenia obrazów zmysłowych, pragnienie twórczej swobody,...
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 11.05.2017
„Reaguj na objawy przemęczenia (trudności w skupieniu uwagi) – rób przerwy po przyswojeniu każdej partii materiału” – takie treści przeczytamy prawie w każdym tekście dotyczącym uczenia się. Tylko czy rzeczywiście robimy zaplanowane przerwy? I czy wiemy, jak wykorzystywać czas na nie przeznaczony tak, by wracać do nauki w pełni sił?
CZYTAJ WIĘCEJdata publikacji: 11.05.2017
Zapewne słyszeliście, jak ważne są regularne i aktywne przerwy w nauce: zmiana pozycji ciała, rozciąganie (stretching), odejście od biurka choćby na chwilę, picie wody, przewietrzenie pokoju, relaks przy muzyce, krótki spacer. Ruch ciała i emocjonalna ekspresja pozytywnie wpływają nie tylko na fizyczne zdrowie...
CZYTAJ WIĘCEJZAŁADUJ WIĘCEJ POSTÓW